GemerInfo.sk | 21.10.2020

Ako zvládajú koronapauzu futbalisti Rimavskej Soboty?

Všetci sa pripravujú individuálne na to, aby boli fit v nasledujúcom období

RIMAVSKÁ SOBOTA – Futbalisti MŠK Rimavská Sobota museli nútene prerušiť tohtoročnú sezónu III. Ligy STRED pre opatrenia týkajúce sa pandémie nového koronavírusu. Redakcia GemerInfo zisťovala, ako zvládajú túto pauzu samotní futbalisti a v čom spočíva ich fyzická príprava na obnovenie súťaže. To, kedy sa jej dočkáme je zatiaľ ešte vo hviezdach.

„Môj týždenný tréningový plán je nasledovný: 3x do týždňa si dávam 80 minút behu. Rovnako trikrát mám posilňovania, či už doma alebo niekde v parku podľa možností (fit lopta, bosu, expandery atď…),“ vyjadril sa Csaba Juhász, ktorý v tohtoročnej sezóne stihol nastrieľať súperom šesť gólov.

Novou posilou v klube MŠK je aj Ján Halaj, ktorý prestúpil do Rimavskej Soboty z Tisovca. Aj on si vytvoril vlastný tréningový plán spojený aj s oddychom a regeneráciou. „Chodím behať trikrát týždenne a doprajem si aj saunu. Beh dopĺňam švihadlom a ďalšími cvikmi,“ povedal Halaj, ktorý v necelých piatich zápasoch sezóny vsietil gól trikrát.

Jeden z najstarších hráčov v klube, kapitán Peter Petrán uviedol, že momentálne spája fyzickú prípravu a starostlivosť o rodinu do jedného celku. „Konečne sa môžem venovať deťom, aj keď by som bol za to, aby sa jesenná časť dohrala. V kondícii ma udržiavajú deti, či už na bicykli alebo na ihrisku, nenudím sa,“ povedal skúsený, 39-ročný hráč.

Zástupca kapitána domáceho tímu, Matej Vargic prezradil, že momentálne sa cvičeniu nevenuje. Ešte počas zápasového kolotoča si privodil bolesti slabín. „Momentálne sa doliečujem, keďže už posledný mesiac som hral s bolesťami slabín, ktoré dostali v poslednom zápase zabrať viac než dosť. Budúci týždeň začnem pomaly behať,“ vyslovil sa Vargic, ktorý doplnil, že je za to, aby sa súťaž dohrala. „My s tým asi nepohneme,“dodal hráč, ktorý zaskakoval na takmer všetkých pozíciách hráčov a súperom strelil štyri góly.

Jozef Šulek, ktorý bol väčšinu jesennej časti zranený, odohral len 11 minút v tretej lige. Ako sa vyjadril, očakáva, že po prestávke bude už zdravotne v poriadku. „Po zranení sa pripravujem doma a pomaly sa dávam dokopy. Po tejto nútenej prestávke by som mal byť zdravotne v poriadku,“ povedal Šulek.

V závere sme vyspovedali aj legionára v tíme, Davida Fadaira z Nigérie, ktorý sa na obnovenie súťaže pripravuje vzorne. Okrem fyzickej prípravy si dopraje aj oddych. „Každý deň trénujem doma v posilňovni, venčím psa, pozerám filmy. Na dome pomáham priateľkinmu otcovi s domácimi prácami a starám sa rovnako aj o priateľku,“ povedal Fadairo, ktorý v aktuálnej sezóne nastrieľal štyri góly.

Futbalisti MŠK Rimavská Sobota stihli v tohtoročnej jesennej časti tretej ligy STRED odohrať jedenásť zápasov a k tomu pridali aj tri v slovenskom pohári. Začiatok sezóny vyzeral pre nich sľubne – zo štyroch zápasov mali plný počet bodov a inkasovali len dva góly. Následne prišla prvá prehra s Rakytovcami na domácom ihrisku 1:2 a odvtedy sa začali v klube problémy. Mnoho hráčov bolo zranených a do zápasov nastupovali v oklieštených zostavách. Po prehrách s Námestovom (1:4), Košicami (0:7), Kalinovom (0:4) a Martinom (0:4) prišla séria dvoch víťazstiev nad Zvolenom (2:0) a Liptovskou Štiavnicou (3:2).

V tabuľke si zatiaľ počínajú celkom sľubne. Z jedenástich zápasov majú na svojom konte 19 bodov a takmer vyrovnané skóre 20:19. Futbalisti neodohrali zápas s Fiľakovom pre nakazených hráčov z tímu z Novohradu a duel s Lučencom sa pre nútenú prestávku už nestihol odohrať.