Gemerinfo.sk, Foto: Rado Coufal | 3.9.2020

Foto: Offroad Tisovec bez divákov a Dolinky je za nami

Tisovec bol uplynulý víkend plný 4×4 strojov. V meste pod Hradovou sa totiž konal už 16. ročník pretekov Offroad Tisovec. Tento rok bol mimoriadne špeciálny – bez divákov a posunutý o takmer štyri mesiace.

„Na to, že to bolo časovo posunuté a v takýchto podmienkach to bol výborný rok. Prihlásilo sa nám dokopy 250 pretekárov, no nie všetci sa pretekov aj zúčastnili,“ podotkol pre Gemerinfo.sk jeden z usporiadateľov Ľuboš Manica. Ako ďalej povedal, diváci na trati veľmi nechýbali, keďže zrušili najatraktívnejšiu časť pre divákov v Dolinke.

Podľa slov organizátorov na svojom Facebooku, ďakujú za všetkým, ktorí sa pričinili na organizovaní najatraktívnejšieho Offroad podujatia v strednej Európe. „Chcem sa poďakovať všetkým účastníkom za disciplinovanosť, tento rok bol naozaj zodpovedný až na nejaké menšie prehrešky. Som veľmi rád, že bol pokoj s alkoholom a prišli ste si to to užiť,“ napísali na Facebooku.

 

Ako dopadli merané špeciálky?

Merané špeciálky boli jedinými pretekmi, ktoré bolo časovo ohodnotené. Boli rozdelené na tri kategórie: krátke, dlhé a špeciál. V prvej menovanej sa podarilo zvíťaziť Čechovi Jánovi Úradníčkovi s časom 1:22:410. Druhý Patrik Petriska za ním zaostal o viac ako tri sekundy. Na treťom mieste sa obsadil Adam Zachar s časom 1:27:490.

Na dlhšej trati sa podarilo zvíťaziť Michalovi Wildovi s enormne výborným časom 1:26:290. Pred druhým Adriánom Pótzym vyhral o 16 sekúnd, tretí skončil Ján Sárený s časom 1:46:810.

V poslednej meranej disciplíne – špeciálnej, sa najviac darilo Marcinovi – Artutovi Kocztowskemu, ktorý s časom 1:17:210 vyhral pred druhým Attilom Hajnovicsom o viac ako tri sekundy. Na treťom mieste sa umiestnil Pavol Pažitný s časom 1:20:980. V súboji o druhé mieste rozhodlo 160 tisícin sekundy.

Divácky najatraktívnejšia časť – Dolinka – sa tento rok vzhľadom na koronavírusové opatrenia nejazdila. Veríme, že v budúcom roku sa vráti aj táto časť podujatia.

Ako to vyzeralo na trati si môžete pozrieť vo fotogalérii Rada Coufala pod článkom. Ďalšie fotografie z podujatia Offroad Tisovec 2020 nájdete tu.

Fotogaléria

Foto dňa