Futbalnet, foto: GEMERinfo.sk | 7.9.2020

Hnúšťa a Klenovec s debaklom, Rimavská Sobota s cennou remízou

Okrem Rimavskej Sobote prehrali všetci regionálni zástupcovia vysokým rozdielom

Futbalisti FK Iskra Hnúšťa vyfasovali debakel v nedeľu 6. 9. 2020 v V. lige skupine D od 1. FK Buzitka. Na trávniku novohradského tímu prehrali 5:0. O ich góly sa postarali Zsolt Rapi (9. a 14. minúta), Štefan Lapin (30. minúta), Patrik Malček (64. minúta) a z pokutového kopu Gabriel Trizna (78. minúta). Pre Buzitku to bolo najvyššie víťazstvo sezóny a vďaka výhre sa posunuli v tabuľke na 10. miesto, len dve pozície za Hnúšťou.

Rovnakým podielom ako Hnúšťa prehral aj ďalší tím z regiónu, MFK Tisovec, ktorý na domácej pôde podľahol FC 98 Hajnáčka 0:5. Hostia svoju výhru zveľadili až v závere druhého polčasu, keď od 80. minúty nastrieľali tri góly. Do listiny strelcov sa zapísali Kamil Genský (49. a 81. minúta), Tomáš Molnár (66. minúta), Matej Botoš (82. minúta) a Dávid Farkaš (87. minúta). V Tisovci sa tento rok futbalu nedarí, muži sú na predposlednom mieste IV. ligy JUH, keď dokázali zo šiestich zápasov zvíťaziť len raz. Pre Hajnáčku bola táto výhra prvým víťazstvom v tejto sezóne.

Najväčším podielom prehral TJ Družstevník Klenovec, ktorý na pôde OFK Olováry prehrali 1:7. O jediný gól Klenovčanov sa postaral v 81. minúte Tomáš Brndiar. Najproduktívnejším hráčom na strane domácich bol Ladislav Rácz, ktorý si pripísal hetrik a značnou časťou pomohol k výhre svojmu tímu. Pre Klenovec to je najvyššia prehra v sezóne, no nebola prvá. Klenovčania figurujú v tabuľke V. ligy skupiny D na 12. mieste so skóre 8:25. Olováry okupujú siedmu pozíciu.

Jediný regionálny zástupca v III. lige STRED, MŠK Rimavská Sobota, vybojoval remízu so súperom zo severu TJ Jednota Bánová 1:1. Najskôr v závere prvého polčasu udreli hostia zásluhou Dávida Huncáka, v závere zápasu vybojoval Ján Balog pokutový kop a premenil ho bývalý hráč Tisovca Ján Halaj. Soboťania aj Bánová majú rovnaký počet bodov – 13 a o ich pozíciach rozdeľuje len skóre.