Futbalnet | 5.8.2020

HNÚŠŤA: Futbalisti vstúpili do sezóny víťazstvom nad Vinicou

Futbalisti FK Iskra Hnúšťa vstúpili do novej sezóny V. ligy skupiny D výhrou nad tímom ŠK Vinica 2:0. O výhre rozhodli Tomáš Sudor a Erik Kršák. Zápas sa odohral 1. augusta na trávniku Hnúšte.

Prvý polčas nebol ničím dramatický. Oba tímy si vypracovali zopár pekných príležitostí, no ani jednému sa to nepodarilo využiť. V druhom polčase začali padať už aj rôzne tresty pre fauly či nešportové správanie. Ako prvý dostal žltú kartu domáci Erik Kršák v  65. minúte za podrazenie. Ešte v tej istej minúte odohral súper v pokutovom území rukou a domáci mali výhodu pokutového kopu. Proti brankárovi Kalmárovi si loptu postavil Tomáš Sudor, ktorý bez zaváhania poslal loptu do brány.

V 70. minúte dostal červenú kartu hráč hostí Gabriel Skabella za kopnutie do súpera. V 85. minúte strelil potvrdzujúci gól trestaný Erik Kršák, ktorý sa uvoľnil v pokutovom území a dotlačil loptu do siete.

V ďalšom kole V. ligy, ktoré sa uskutoční už v sobotu 9. 8. 2020 sa stretne Hnúšťa s MFK Baník Veľký Krtíš. Sily si zmerajú od 17:00 na Novohradskom trávniku.