GemerInfo.sk | 21.10.2020

Neviete, kde na kačacie hody? Určite do Kôlničky (recenzia)

Reštaurácia Kôlnička ponúka kačacie a husacie hody a určite sú to jedny z najlepších, ktoré sme si vychutnali.
TISOVEC – Reštaurácia Kôlnička na hlavnej ceste v Tisovci má v ponuke od konca septembra kačacie a husacie hody. Na výber máte rôzne kombinácie s knedľami či lokšami. My sme ešte pred uzavretím gastro podnikov navštívili tento podnik a boli sme ochutnať kačacie stehno s červenou kapustou a knedľou.

 

V prvom rade by sme chceli vyzdvihnúť prostredie, v ktorom sa môžete najesť. V interiéri nájdete rôzne historické artefakty, ako napríklad staré motorky, rádia či rôzne informačné tabuľky z minulého storočia.

Obsluha bola rovnako mimoriadne príjemná. Keď sme prišli, dostali sme do ponuky jedálny lístok a čašníčka bola rovnako milá a vždy usmievavá. Kým sme si jedlo objednali, prišiel nám aj nápoj, ktorý sme si vybrali.

Po donesení jedla sme boli v nemom úžase. Krásne naservírované jedlo nás prekvapilo. Kačacie stehno bolo chrumkavé, šťavnaté a správne pripravené. Na jedle sme mali aj upraženú cibuľku, ktorá dodávala jedlu estetické skrášlenie. Pod kačkou bola červená kapusta, ktorá mala tú pravú chuť. Nech to nie je len o veľkej chvále, jediné negatívum bolo, že sme mali málo šťavy na knedlíkoch a preto to bolo kus suché. Ak by sme to však mali ohodnotiť na stupnici od 1 po 10, dali by sme obedu 9,5 bodu.

Po dojedení sme zašli za majiteľkou reštaurácie Zuzanou Karasovou, ktorá nám čo to o reštaurácii prezradila. „Fungujeme už šiesty rok. Sme reštaurácia s domácou kuchyňou. Každý pracovný deň robíme aj obedové menu, pre ktoré si momentálne môžete prísť k výdajovému okienku, alebo robíme aj rozvoz priamo domov či do roboty,“ povedala Karasová. Ako doplnila, v ponuke majú výborné domáce držky, tradičné slovenské jedlá, hamburgery, pizze.

Cieľom do budúcna je spoločne s rodinou založiť historické múzeum. „Zbierame staré motorky, rádia, historické artefakty. V našom múzeu by sme chceli mať rôzne predmety z okolia ale aj z celého Slovenska,“ dodala.

Pre bližšie informácie o ponukách jedla a ich cenách si môžete prezrieť aj stránku reštaurácie na Facebooku. Keďže je momentálne zakázané jesť v interiéri a terasa tejto reštaurácie nefunguje, jedlo si môžete objednať až ku vám domov. Objednávky prijímajú na telefónnom čísle 047/5494359.

Fotogaléria

Foto dňa