Podujatia na Gemeri

28. – 29. 8. 2020

MEDZINÁRODNÝ GYPSY FESTIVAL – BALVALFEST

Rimavská Sobota, amfiteáter Rimavská Sobota, vstupné 8,- €
Jubilejný dvadsiaty ročník medzinárodného Rómskeho festivalu s názvom Balvalfest zavíta po prvý raz do Rimavskej Soboty. Dôvodom je aktuálna situácia týkajúca sa ochorenia COVID-19. Na festival zavítajú zvučné mená rómskej hudby, ako napríklad Sendreiovci, Sandu Ciorba, Nóta Mary či Igor Kmeťo mladší.

4. 9. 2020

Zakliate pierko

Hnúšťa, amfiteáter Hnúšťa, vstupné 3,- €
Nová rozprávka Zdeňka Trošku je príbehom odvážnej dievčiny, ktorá sa vyberie do ďalekého sveta, aby oslobodila zakliateho princa. Zakliate pierko je rozprávka o láske a dobrom srdci, ktoré pomôžu prekonať všetky nástrahy. A o tom, že byť dobrým človekom, je jedna z najväčších hodnôt, ktoré v živote máme. Slušné správanie a pomoc blížnemu sa z našich životov rýchlo vytráca. Nie je nič krajšie, ako keď dobro zvíťazí nad zlom. A malo by to tak byť nielen v rozprávkach.

5. 9. 2020

Koncert skupiny MADUAR

Rimavská Sobota, amfiteáter Rimavská Sobota, vstupné 10,- €
Jediný koncert skupiny MADUAR z Rimavskej Soboty na Slovensku a v Čechách. Čaká na vás veľkolepá zábava v podaní mladých talentov z regiónu Gemer – Malohont. Tešiť sa môžete aj na pôvodnú zostavu skupiny z roku 1995 pri nahrávaní druhého albumu (bratia Matyinkóvci, Ladislav Dulovič a Anna-Katarína Schatzl). So skupinou vystúpi aj terajšia členka skupiny, víťazka Hlasu Česko-Slovenska Ivanna Bagová.

5. 9. 2020

Cyklobus z Hnúšte na Muránsku Planinuä

Po trase cca 20 kilometrov uvidíte sysle a kone v divokej prírode, Muránsky hrad, výhliadku Poludnica či tajomnú jaskyňu. Cena výletu je sedem eur pri počte viac ako päť osôb. Bicykle s prilbou si môžete zapožičať v Turisticko – informačnom centre (TIC) za tri eurá. V prípade záuju je potrebné vyplniť prihlášku na stránke www.mesto.hnusta.sk

Foto dňa