Rimavská Baňa | 14.8.2020

R. BAŇA: Začala rekonštrukcia materskej školy

zdroj: Rimavská Baňa

V materskej škole v Rimavskej Bani sa v auguste začala rozsiahla rekonštrukcia vnútorných a vonkajších priestorov budovy. Plánovaná oprava sa mala začať už v v skorších mesiacoch, no pandémia koronavírusu ju zabrzdila. Potrvať by mala sedem mesiacov a škôlkari budú zatiaľ v náhradných priestoroch.

„Predmetom projektu je rekonštrukcia a prístavba predškolského zariadenia. Materská škola funguje v obci od roku 1961, kedy bola skolaudovaná a v súčasnej dobe nepostačuje kapacitne, nakoľko evidujeme ročne niekoľko nevybavených žiadostí. Našim cieľom je, aby deti obce Rimavská Baňa mali vytvorené podmienky na predškolskú prípravu, zvýšiť počet detí, ktorým ju vieme poskytnúť a tiež zlepšiť technickú vybavenosť obce v oblasti predškolského vzdelávania,“ uvádza sa na oficiálnej stránke obce s tým, že zvýšenie kapacity nepriamo prispeje aj k zníženiu nezamestnanosti.

Pôvodná kapacita materskej školy je 16 detí, no zvýšiť by ju mali na 21. V prístavbe, ktorá pribudne, by sa mala nachádzať herňa pre deti. “ V pôvodných miestnostiach bude rozšírená spálňa, jedáleň a šatňa. Detská umyváreň ostáva pôvodná, počet WC a umývadiel je vyhovujúci aj pre 21 detí, čo bude kapacita nového zariadenia,“ doplnili na záver.

Foto dňa