Futbalnet | 12.8.2020

Revúca, Tisovec a R. Sobota s výhrami, Hnúšťa nevsietila gól

Futbalisti FK Iskra Hnúšta prehrali na pôde MFK Baník Veľký Krtíš 0:1. Jediný gól zápasu strelil hneď v tretej minúte zápasu Patrik Ádám. Hnúšťania po prehre tak klesli na ôsme miesto V. ligy skupiny D v tabuľke, kým Krtíšania sa s dvomi výhrami držia po druhom kole na druhom mieste, hneď za Revúcou.

Práve mužstvo zo severu Gemera zvíťazilo aj v druhom zápase sezóny a to na domácej pôde proti TJ Santrio Láza 3:1. O svojom víťazstve rozhodli hneď v úvode stretnutia, keď už v 26. minúte vyhrávali 3:0 po dvoch góloch Petra Končeka a Mateja Majerníka. Hostia dodali výsledku len kozmetickú úpravu, keď v 85. minúte znížili gólom Jána Dobročku na 3:1.

Hanebnú prehru zaznamenali futbalisti TJ Družstevník Klenovec, keď na ihrisku Čeboviec prehrali vysoko 1:6. Hostia už od úvodu ťahali za kratší koniec a v 26. minúte prehrávali 0:3. V druhom polčase pridali domáci ďalšie tri góly a do listiny strelcov sa z hráčov Klenovca zapísal v 90. minúte Tomáš Brndiar. Klenovec sa po druhom kole nachádza na jedenástom mieste tabuľky. Za ním sú už len tri tímy a to Buzitka, Mýtna a Vinica.

V štvrtej lige máme z nášho regiónu len jedného zástupcu a to MŠK Tisovec. Práve futbalisti zo severu regiónu dokázali na domácej pôde zvíťaziť proti tímu FK Slovenské Ďarmoty 2:1. Najskôr sa do vedenia dostali domáci hráči po vlastnom góle kapitána hostí Imricha Lukácsa. Na 2:0 navýšil v 84. minúte Peter Švantner a skóre znížil v poslednej minúte zápasu Daniel Horváth. Po tejto výhre poskočili Tisovčania na 7. miesto IV. ligy JUH.

MŠK Rimavská Sobota, ktorý hrá 3. ligu STRED vstúpil do sezóny veľmi dobre. Po prvom víťazstve na domácej pôde nad Kováčovou 3:1 vycestovali do ďalekej Čadce, kde si zmerali sily s miestnym klubom. Aj tu sa im podarilo vyhrať rozdielom triedy 3:0. O výhru Soboťanov sa postarali traja hráči: navrátilec Matej Vargic, bývalý kapitán Peter Vasilko a nigeríjsky hráč David Fadairo. Soboťania sa tak delia aktuálne o prvú pozíciu s Námestovom, Rakytovcami, Bánovou a Oravským Veselým.