Futbalnet | 29.8.2020

To sa len tak nevidí. Futbal v Hnúšti skončil 21:0!

7 gólov strelil domáci kapitán, 14 gólov padlo v druhom polčase. Iskra je na prvom mieste tabuľky.

To sa len tak nevidí. Starši žiaci (U15) FK Iskra Hnúšťa doslova deklasovali svojho súpera FK Slovan Kúpele Sliač výsledkom 21:0. Duel sa odohral v sobotu 29. 8. na trávniku Iskry Hnúšťa. O tretinu gólov (7) sa postaral kapitán mužstva Patrik Farkaš.

Skóre otvoril už v 4. minúte spomínaný kapitán. V 34. minúte už bolo skóre 7:0, z toho štyri góly mal na konte Farkaš, po jednom pridali Kraus, Pavko a Belányi. V druhom polčase padali góly priemerne každé 2,5 minúty. O góly sa postarali okrem prvopolčasových strelcov aj Patrik Jursa, Michal Leng, Patrik Kasár a striedajúci Dušan Selčan.

Podľa trénera mužstva Mariana Petroka bolo od začiatku jasné, kto je lepšie pripravený na tento zápas. „Chlapci podali vynikajúci výkon. Snažili sa hrať kombinačne, aby svojho súpera rozbehali. Ten výsledok zodpovedá tej hre„, pochváli svoj tím tréner.

Prvý polčas skončil „iba“ 7:0. V druhom polčase pridali Hnúšťania ďalších 14 kusov. „Mrzí ma rezignácia nášho súpera v druhom polčase,“ doplnil pre Gemerinfo.sk Petrok.

Ako ďalej tréner dodal, hlavným cieľom je z chlapcov vychovať dobrých ľudí, ktorí budú mať športového ducha. Čo sa týka aktuálnej sezóny, chcú sa držať v tabuľke čo najvyššie. „Túto sezónu chceme ukončiť v prvej polovici tabuľky, najlepšie okolo piateho či šiesteho miesta,“ konkretizoval.

„Pätnástka“ Hnúšte pôsobí v II. lige Starších žiakov, kde odohrala dovedna druhý zápas. V tom prvom si poradila s Banskou Štiavnicou na ich trávniku 5:0. So skóre 26:0 z dvoch zápasov sa posunuli na prvé miesto v tabuľke. V ďalšom kole sa stretnú Hnúšťania už v utorok na domácej pôde proti TJ Slovan Dudince, ktoré sú na 3. mieste tabuľky so skóre 22:0. Petrok však neočakáva takýto vysoký výsledok. Dudince si v sobotu v rovnakom čase poradili so súperom z Banskej Štiavnice ešte výraznejšie – 22:0 a je možné, že v utorok to v Hnúšti budú gólové hody na oboch stranách.

Koľko gólov padne v zápase Hnúšťa - Dudince?

• 5 - 7 (37%, 47 Hlasov)