www.tisovec.sk | 2.6.2020

V Tisovci bude celomestská brigáda „Za krajší Tisovec“

TISOVEC – Už v poradí štvrtá celomestská brigáda, ktorá ponesie názov „Za krajší Tisovec“ sa uskutoční v stredu 8. 7. 2020 v rozpätí od 9:00 do 18:00. Ide o jeden z kladných návrhov občanov, ktorý sa uchytil už z minulých rokov. Informovala o tom oficiálna stránka mesta Tisovec.

„Občania, ktorí majú záujem sa brigády zúčastniť a pomôcť zveľadiť svoje mesto, nahláste sa na Mestskom úrade na Oddelení výstavby a životného prostredia a rozvoja mesta, prípadne na telefónnom čísle 047/56 03 803 alebo 047/56 03 804 do 06.07.2020, z dôvodu zabezpečenia občerstvenia. V deň konania brigády sa všetci stretneme na nádvorí Mestského úradu a určíme si miesta, ktoré je potrebné upraviť a zveľadiť. Registrácia účastníkov bude prebiehať počas celého dňa,“ napísali organizátori na stránke s tým, že zraz bude na nádvorí Mestského úradu.

V Tisovci sa v minulosti organizovalo mnoho brigád zamerané na skrášlenie mesta. Išlo o brigády, ktoré boli zamerané na Šťavicu, Burdu, ozubnicovú železnicu či na Rimavskú Pílu. Do týchto dobrovoľníckych prác sa celkovo zapojili niekoľko stoviek ľudí, ktorí tiež dopomohli k skrášľovaniu Tisovca.

Foto dňa