www.tisovec.com | 5.8.2020

V Tisovci budú prenajímať elektrobicykle

Po meste Hnúšťa, ktoré je priekopníkom e-bajkov v okrese, vytvorilo požičovňu aj mesto Tisovec.

Na prenájom začal Tisovec ponúkať dva elektrobicykle značky Rock – machine. Bicykle si môžete požičať denne od 9:00 do 16:00 na telefónnych číslach 0903 546 225 alebo 0902 255 663. Informuje o tom oficiálna stránka mesta Tisovec.

„Prenájom elektrobicykla ocenia hlavne rekreační cyklisti a horskí bikeri. Každý je vybavený motorom s výkonom 250W a maximálnou rýchlosťou 25 km/h. Výkonný e-bike dostane aj menej zdatného cyklistu za krátky čas s minimálnou námahou na odľahlé miesta. E-bike pomôže zdolať akúkoľvek výzvu, stúpanie aj zjazd v teréne,“ uviedli na stránke.

Pre obyvateľov Tisovca stojí požičanie na vyššie vymedzený čas (8:00 – 16:00 hod.) 10 eur, pre občanov mimo Tisovca to stojí 20 eur. Za každú ďalšiu požičanú hodinu je potrebné zaplatiť 2 eurá.

Podobnú požičovňu je možné nájsť už dva roky aj v neďalekej Hnúšti, ktorá je priekopníkom elektrického bicyklovania v okrese. Vďaka úspešnému projektu majú k dispozícii už 4 elekrické bicykle. Zapožičanie na celý deň stojí 12 € pre obyvateľov mesta, 25 € pre návštevníkov. Okrem e-bikov v Hnúšti požičiavajú aj krosové a detské bicykle.

V Tisovci sa očividne pokúsili podliezť ceny susedov z Hnúšte, výhodou to však môže byť iba naoko. Bicykel totiž stojí pre domácich 10 € iba pri odovzdaní do 16:00 hod.. Ak sa z cyklovýletu nestihnete vrátiť včas, pri vrátení napríklad o 22:00 hod. už zaplatíte ďalších 12 € navyše, čo je v súčte 22 €/deň. V Hnúšti za 12 € môžu bicykel využívať celý deň večerných hodín a bez doplatku.

V oboch mestách napriek uvedenému doplatku v Tisovci, ponúkajú za prenájom elektrobicyklov mimoriadne nízke ceny. Pre porovnanie v neďalekom v Muráni ich ponúkajú na osem hodín za 30 eur, pod Kráľovou Holou v obci Šumiac si elektrický bicykel požičiate za ceny od 39 do 69 eur podľa výkonu bicykla.

Foto dňa